top of page
iStock-1392300189.jpg

CNC LAZER KESİM

CNC Lazer Kesim

CNC lazer kesim işlemi, lazer kesiminin birbirinden farklı alanlarda kullanılması nedeni ile pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan işlemler arasında yer almaktadır. CNC lazer kesim işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken birçok alan bulunmaktadır. Firmamız, lazer kesim işleminde uzman ve fazlasıyla deneyimli olması nedeni ile sık sık tercih edilmektedir.

CNC Lazer Kesim Nedir?

CNC lazer kesim, metal işleme yöntemlerinin cnc makinaları ile yapılmakta olan haline verilen isimir. CNC makinesi ve makinede yer alan lazer optuğu sayesinde sac metal, alüminyum ve paslanmaz çelik benzeri malzemelerin kolay bir şekilde kesilmesi sağlanmaktadır. CNC lazer kesim makinaları sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde kesim işlemi yapılabilmektedir.

CNC makinaları kullanmadan önce makinalara belirli kodların girilmesi gerekir. Bu kodları, kesilecek olan malzemenin daha hızlı bir şekilde kesilebilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda daha kolay bir şekide işleme yapma ve insan gücü ile yapılamayacak olan işlemlerin halledilmesini de sağlar.

CNC kesim makinaları kullanılırken kodlar girildiğinidne dolayı yapılan işteki hata oranı sıfırdır. Özellikle hatasız ve düzenli işlem istemekte olan kişiler, CNC kesim makinalarını tercih etmektedir. Aynı zamanda maliyetin düşük olması da CNC makinalarının sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır.

CNC Lazer Kesimi Hangi Alanlarda Kullanılır?

CNC lazer kullanım alanları, CNC makinalarına ve malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Lazer kesim makinalarının çok yönlü olarak kullanılması mümkündür. Birbirinden farklı tasarım stillerini yapabilmek için lazer makinalarının kullanılması, pek çok alanda lazer kesim makinaları ile karşılaşılmasına neden olmaktadır.

CNC lazer kesim işlemi, birçok alanda kullanım özelliğine sahip olması nedeni ile pek çok alanda karşınıza çıkabilir. Aynı zamanda bu makinalar ile işlenebilecek birçok malzeme çeşidi yer alır. CNC lazer kesiminin kullanıldığı alanlar aşağıda belirtilmiştir.

  • Metal işlemeciliği

  • Sac levha kesimi

  • Alüminyum kesme işlemi

  • Pleksi işlemeciği

  • Paslanmaz çelik

  • Ahşap işleme

  • Hobi işçiliği

  • Kağıt işçiliği

Firmamız, lazer kesim işleminde uzman ve  deneyimli personelleriyle hizmet vermektedir. CNC Lazer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

bottom of page